مقالات و دانستنی های مفید در رابطه با ژله رویال و خواص درمانی آن

ژله رویال چیست

ژله رویال چیست؟
ژل رویال
ژل رویال ماده­ ای غلیظ لیمویی رنگ می­باشد که از غدد زنبورهای کارگر ترشح می­شود و تنهای غذای ملکه زنبور عسل می­باشد.

موارد استفاده از ژل رویال

ژله رویال
یائستگی، ناتوانی جنسی، نازایی، خستگی مفرط، لک؛ ک­ک و چروک پوست، دیابت، تحریک سیستم دفاعی بدن، تعادل هورمونی، مبارزه با عفونت­های ویروسی و باکتریایی، عدم فعالیت غدد درون­ ریز، انسداد شریان­ها، کلسترول بالا، فشار خون، آسم، کنترل وزن، استخوان­های ضعیف یا شسکتگی، کمبود رشد، عفونت مثانه، تورم، کم­خونی، مشکلات کبدی، سرطان ، انواع آرتریت، کم­ حافظه ­گی، سوء تغذیه، خستگی روحی، خستگی و یا ضعف چشم­­ها، تقویت و نیروزایی، بهبود زخم­های داخلی وخارجی.

استفاده زنبورعسل از ژل رویال

استفاده زنبورعسل از ژل رویال
ژل رویال برای تغذیه لاروهای کارگر در دو روز اول رشد آنها و لاروهای ملکه به مدت ۵ روز به کار می­رود. لاروهای ملکه برخلاف لاروهای کارگر از سومین روز به بعد به آنها مواد غذایی متنوعی(عسل+آب+گرده گل) داده می­شود، غیر از ژل رویال ماده غذایی دیگری را نمی­شناسند.

جمع آوری ژل رویال

جمع آوری ژل رویال
ارزش غذایی و درمانی ژل رویال، گسترش تولید آن را در ۴۰ سال اخیر توجیه می­کند. این ماده گران­قیمت مورد توجه برخی از زنبورداران قرار گرفته ولی تولید آن کار هر زنبورداری نیست. اکثر زنبورداران حاضر نیستند مقدار ژل رویال کمی که در کندوهایشان وجود دارد را بردارند زیرا ملکه و لاروهایشان شدیداً به آن نیازمند هستند. تولید ژل رویال یک کار اساسی بوده و توسط زنبورداران بسیار متخصص در آزمایشگاه­های واقعی که برای این کار تنظیم شده انجام می­گیرد

خواص فیزیکی و ترکیب ژل رویال

خواص فیزیکی و ترکیب ژل رویال
خواص فیزیکی ژل رویال که کاملاً شناخته شده­ اند عبارتند از :
رنگ: زرد کمرنگ
بو: تند و شدید که بوی فنول را به خاطر می­ آورد.
طعم: ترش(ph آن نزدیک به چهار است.)
شکل ظاهری: ژلاتینی و خمیر مانند.

خواص درمانی ژل رویال

خواص درمانی ژل رویال
در این رابطه به برخی خواص غیرقابل انکار آن اشاره می­شود: مسائل درمانی، نظیر درمان سرطان را که برخی محققین و تحقیقاتی که توسط برخی مؤلفین پی­گیری شده و آن را مطرح می­کنند و می­خواهند تنها با تاثیر درمانی ژل رویال با سرطان مقابله کنند، فعلاً کنار می­گذاریم.
عضویت در خبرنامه دریافت هفتگی اخبار
دنبال کنید