عسل طبیعی یک ماده غذایی ارزشمند
عسل طبیعی یک ماده غذایی ارزشمند

 

در واقع، عسل را یک ماده غذایی ارزشمند دانسته­ اند. عسل را در لیست منبع سرشار مواد قندی غذایی ممتاز قرار داده ­اند. با وجود این­که برخی انواع عسل متأسفانه از شکر معمولی تهیه شده ­اند، اما بیشترین انرژی را می­دهند. یک کیلوگرم شکر ۳۹۰۰ کالری انرژی تولید می­کند، اما از یک کیلوگرم عسل طبیعی ۳۱۵۰ کالری انرژی حاصل می­گردد.
چون عسل از عناصر قندی بیشتر برخوردار است؛ در اولویت مطلق مواد غذایی  قندی قرار می­گیرد و هیچ بحثی در این مورد نیست. هم­چنین باید مواظب بود که دمای گرم کردن عسل بالاتر از ۶۰ درجه نباشد، زیرا خواص وارزش­های غذایی و حیاتی خود را از دست می­دهد.
یکی از خاصیت­های قندهای عسل این است که به سرعت در روده جذب بافت روده می­شوند وآنگاه به کبد می­روند. عسل از لحاظ ذخیره انرژی عضلانی و تجدید نیرو از شکر معمولی بهتر عمل می­کند. به همین دلیل است که کشتی­گیران هنگام تمرین­های ورزشی مقداری عسل می­خورند، عسل منبع سرشار از انرژی است و مصرف بالای آن هیچ ضرری ندارد. پزشکان توانسته اند عسل را یک غذای ضروری برای ورزشکاران توصیف کنند. چون خوردن زیاد آن آثار زیان­بار مانند زیان­های ناشی از مصرف شکر معمولی برای معده ندارد، بنابراین عسل را منبعی سرشار از انرژی دانسته­ اند. در مقدار زیادی از انرژی خود از دست می­دهند، با خوردن چای یا قهوه که با عسل شیرین شده است دوباره انرژی خود را به دست می­آورند.
عسل اگر بعد ازتمرین­های سنگین ورزشی مصرف شود، کمبود انرژی حاصله را جبران می­کند. تجارب نشان داده است کسانی که عسل را مصرف می­کنند، قدرت­شان برای انجام کارهای سخت بیشتر از کسانی است که عسل  نمی­خورند. دکتر وودارد مشاور پزشکی تیم­های المپیک می­گوید: «در بازی­های سنگین، ورزشکاران مقدار زیادی از قند بدنشان از بین می­رود که عسل توانایی جبران آن را دارد.»
عسل به رشد بافت­های بدن، به ویژه بافت­های جوان کمک می­کند روغن­های معطر عسل برای سلول­های مغز و رگ­های قلب مفید و نشاط آور است. به همین دلیل پروفسور کوستوگلوبوف عسل را برای آن عده از افرادی که فعالیت­هایی فکری سنگین دارند و بیمارانی که به تازگی بهبود یافته­ اند، توصیه می­کند.
ارزش غذایی عسل، هنگامی که درمی­یابیم مقدار زیادی از ویتامین­ها را در خود دارد فزون­تر می­گردد. ویتامین B2 نقش به سزایی در جذب مواد غذایی دارد و مقاومت بدن را در برابر بیماری­های عفونی بیشتر می­کند. تقضان ویتامین B6 سبب می­شود که درصد میزان سموم میکروبی وغذایی دربدن بیشتر شود و در شیرخواران سوءهاضمه به وجود بیاورد. اما اسید کولیک نقش به سزایی در فرآیند خون­سازی بند دارد. اسید فولیک، فعالیت هورمون­های جنسی را بیشتر می­کند.
پروفسور شوین می­گوید:«اعضای بدن انسان می­تواند مقادیر زیاد از عسل را جذب کند بدون اینکه آسیبی ببیند. در این زمینه دانشمندی به نام نواکر آزمایشی بر روی خود انجام داد و روزانه ۳۰۰ گرم عسل را که در با آرد و روغن زیتون مخلوط کرده بود، مصرف می­کرد بدون اینکه درد یا ناراحتی احساس کند. همچنین ملادینوف آزمایش­هایی روی خون و ادرار ۵۰۰ بیمار که برای بیست روز تحت عسل درمانی قرار گرفتند مصرف(۱۰۰ تا ۵۰۰ گرم) انجام داد نتایج آزمایشات نشان داد که قندخون بیماران هیچ افزایشی نداشته و انرژی از قند در ادرار آن­ها دیده نشده است.
طبق اظهار نظر آقایان زایس، فلیپس و کیلاس عسل به هضم غذا و تبدیل آن به انرژی کمک می­کند. ایوریش می­گوید: «تجارب نشان داده است خواص نیروزای عسل مانند افزایش وزن بیماران و ماده رنگی خون، همچنین میانگین ماده هشدار دهنده سیستم عصبی آن­ها به پایین­ترین حد خود، رسیده است. عسل برخی لیست­های دارویی جهان به عنوان دارو مانند Oxymel Simplexi که مخلوطی از عسل و سرکه است (۱ به ۳) درج گردیده است. این مخلوط مورد توجه پزشکان مسلمان نیز از قرن­ها پیش بوده و آن را به نام سکنجبین عسلی می­شناسند.
به استناد حدیث نبوی که می­گوید:« سرکه برای آدم بهترین است.» همچنین داروی دیگری به نام Mel Calchici که مخلوطی از عسل و خارمغیلان است برای درمان ورم مفاصل به کار گرفته می­شود، وجود دارد. مخلوطی دیگر از عسل و گلاب است که نام ان Mel Rosatum می­باشد که به عنوان داروی قابض شهرت یافته است.
عضویت در خبرنامه دریافت هفتگی اخبار
دنبال کنید