عسل برای سوختگی­ها
عسل برای سوختگی­ها
مرهمی از مخلوط روغن زیتون به اندازه یک قاشق غذاخوری ،یک قاشق غذاخوری عسل و زرده یک عدد تخم ­مرغ تهیه شود و به سرعت روی محل سوختگی گذاشته می­شود. انشاالله بدون تغییر پوست بهبود حاصل خواهد شد.برای این که پوست طراوت خود را حفظ کند پس از بهبودی محل سوختگی را با روغن کرچک به آرامی ماساژ دهید. روغن کرچک جای سوختگی را طبیعی جلوه خواهد داد. درست مثل اینکه اصلا سوخته نشده است.مرهمی از عسل و وازلین به نسبت مساوی درست کنید.محل سوختگی روز و شب با این مرهم بمالید .درمان تا ایجاد پوست جدید ادامه یابد .خواهید دید که اثر سوختگی از بین رفته و درست مثل این که سوختگی در کار نبوده است همچنین از مخلوط کردن یک عدد تخم مرغ کامل و خام با یک قاشق غذاخوری عسل وگذاشتن آن روی محل سوختگی می­توان استفاده کرد.
عسل و درمان سوختگی
عسل به علت دارا بودن ساختار رزینی(صمغی) در درمان سوختگی و اگزما بسیار مفید است چون با مالیدن آن به محل سوختگی مانع رسیدن هوا به پوست شده و ازشدت درد می­کاهد و از تاول زدن آن ممانعت به عمل می­آورد ودر نتیجه محل سوختگی سریع­تر بهبود یافته و درمان می­شود.
زخم­های ناشی از سوختگی با عسل
  • عسل خالص و طبیعی را روی زخم­ها مالیده و این عمل را در روز دو تا سه مرتبه انجام دهید و هر بار هنگام تکرار قبلاً با آب ولرم زخم را بشویید. التیام زخم به وسیله­ی عسل فاقد جای زخم­ها مانده روی پوست است.
  • مخلوطی از عسل و لعاب به دانه را روی زخم مالیده و چندین نوبت انجام دهید.
  • به طریق مساوی از کره، روغن کتان، موم عسل و عسل ضماد بسیار موثری می­توان تهیه کرده و زخ­های کهنه را التیام بخشید.
درمان سوختگی و کورک با عسل
عسل و آرد به مقادیر مساوی بهترین داروی معالج سوختگی ودرمان کورک می­باشد. مخلوط را روی محل قرار داده و روی آن به وسیله گاز اسیریل بپوشانید.
عضویت در خبرنامه دریافت هفتگی اخبار
دنبال کنید