رفع مشکلات شنیداری با بره ­موم
رفع مشکلات شنیداری با بره ­موم
بره­ موم را برای درمان مشکلات یا عارضه­ های شنوایی به کار می­برند که یکی از کاربردهای غیرمتداول این دارو نیز محسوب می­شود. پزشکان روسی در سال ۱۹۷۳، ۳۸۲ بیمار مبتلا به امراض  مختلف گوش و نقص­های شنوایی را با بره­ موم درمان کردند. آنها ۳۰ تا ۴۰% عصاره­ ی بره­ موم را با روغن­ زیتون یا روغن ذرت به نسبت ۱ به ۴ مخلوط کردند و گاز استریل آغشته به این داروی کرم شکل را به مدت ۳ روز روی گوش بیمار قرار دادند. درمان ۱۰ الی ۱۲روز تکرار شد. ۳۱۴ بیمار، بهبود شنوایی داشتند و تعداد کمی  از بیماران، سرو صدای در سر بعد از درمان داشتند.
درسال ۱۹۷۵، پاپ نیکولوف در بلغارستان گزارش داد که توانسته است با بره­ موم، تورم چرکی گوش داخلی در ۴۰ بیمار را درمان کند. شنوایی در اکثر بیماران بهبود یافته بود. او از عصاره­ ی حاصل از ۳۰ گرم بره­ موم محلول در ۱۰۰ گرم الکل در نواحی عفونی استفاده کرد. در % ۸۰ بیماران ترشح چرک متوقف شد و بوی بد آنها کاهش یافت و در مجموع شنوایی­شان بهتر شده بود.
بین سال­های ۱۹۶۸ تا ۱۹۷۳ پزشکان روسی گزارش دادند که موفق شده­ اند، ۶۸ بیمار مبتلا به التهاب گوش درونی را با عصاره الکلی بره­ موم درمان کنند. در ۹۴درصد درمان موفقیت آمیز بوده است.
خوددرمانی:
کاملاً واضح است که برای قراردادن هر چیزدر گوش باید بسیار احتیاط کرد. یک پارچه ­ی نخی تمیز یا تنظیف را می­توانید به جای گاز استریل استفاده کنید.
عضویت در خبرنامه دریافت هفتگی اخبار
دنبال کنید