رفع بیماری های زنان با بره ­موم
رفع بیماری های زنان با بره ­موم
در سال ۱۹۹۵تعدادی از زنان مصرف کننده بره­ موم گزارش دادند که دردهای قاعدگی و گرفتگی­های عضلانی در آنها پس از مصرف بهبود یافته و این امر می­رساند که تحقیقات در این زمینه درآینده می­تواند ارزشمند باشد. اگرچه اکثر تحقیقات در این زمینه بیشتر به معالجه بیماری­های عفونی و التهابی اندام­های تناسلی زنان پرداخته است.
در سال ۱۹۷۱، پزشکان بخش مامایی بیمارستان کیف(اتحاد جماهیر شوروی سابق) با موفقیت بره ­موم را برای درمان زخم­های پس از زایمان به کار بردند. مجدداً در روسیه زنانی که از سایش کردن رحم،سوزش و خارش رحم و دیگر مشکلات مهبلی رنج می­بردند را با محلول بره­ موم درمان کردند. درمان بیماران با بره ­موم با موفقیت ۹۸% پس از ۱۲ روز میسر شد.
محققین لهستانی در سال ۱۹۷۳ گزارش دادند که بره ­موم بر التهاب­های چرکی مهبلی موثر است.
دکتر ساچی عضو موسسه مامایی زدروی در لهستان گزارش داد که علائم بیماران مبتلا به التهاب گردن رحم که عامل آن نوعی انگل به نام تریکوموناس واژینالیسمی­ باشد تنها از استعمال قرص­های واژینال ۳۰میلی گرم بره­ موم برطرف می­شود. همچنین ساچی ۵۰تا ۶۰مورد از زنان دانشجویی که از قاعدگی دردناک (دیسمنوره) رنج می­برند را به طور موفقیت آمیز به بره­ موم درمان کرد. مرهم بره-موم مورد استفاده ، خاصیت سمی یا سوزش ندارد و سریع و به طور موثر ترمیم را از طریق رشد اپتلیوم سطح آسیب دیده تحریک می­کند.
در سال ۱۹۸۹رومانیایی­ها و دیگران شرح دادند که ۵۷ بیمار زن که سنی بین ۲۱ تا ۵۸ را تشکیل می­دادند و مبتلا به زخم مقاربتی با التهاب گردن رحم و در بعضی اوقات همراه عفونت­های کاندیدیا با دیگر بیماری­های التهابی بودند را درمان کردند. بیماران با استعمال موضعی پماد، اسپری و عصاره ­ی بره­موم درمان شدند. نتایج عالی از ۴۲ بیمار (۳/۷۶ %) به دست آمد. در ۹ نفر ۴/۶۴% نتایج رضایت-بخس بود و در ۳ نفر نتیجه­ای دیده نشد. این بیماران از گروه تحت درمان به واسطه حساسیت به بره­موم جدا شدند.
در سال ۱۹۷۷ محققین بلغاری گزارش دادند که ۶۰ بیمار بین سنین ۴۰ تا ۶۰ سال مبتلا به آرتروز گردن رحم را درمان کردند. آنها با پمادهای محتوی محلول الکلی ۳۰% بره­ موم همراه با لانوین و وازلین، تحت درمان قرار گرفتند. طی دوره­ ی درمان، بهبودی قابل ملاحظه­ کاهش درد بود. ادامه درمان کلینیکی باعث شئ تا ۳۲ بیمار کاملاًبه شرایط عای برگردند و ۲۸ بیمار دیگر بهبود قابل ملاحظه­ای داشته اند.
همچنین از بلارستان پانووا و دیگر همکارانش گزارش دادند که ۵۲۴ بیمار زن مبتلا به بیماری­های مختلف زنانه عمدتاً با سرطان اولیه­­ ی سایش رحم و گردن رحم را درمان کردند. این زنان با ۳% محلول بره­ موم در ۹۶% الکل بهبود یافتند. نتایج برای هر دو گروه سنی پایین و بالای چهل سال رضایت بخش بود. محققین نتیجه گرفتند که بره ­موم را باید به طور مداوم برای درمان عفونت­های زنان استفاده کرد.
خود درمانی:
مرهم با عصاره­ ی بره­ موم را برای درمان جراحت­های سطحی استفاده می­کنند و برای درمان­های داخلی نیز قرص، کپسول و عصاره­ ی آن را استفاده می­کنند.
عضویت در خبرنامه دریافت هفتگی اخبار
دنبال کنید