درمان بیماری­های چشمی با عسل
درمان بیماری­های چشمی با عسل
عسل حاوی املاح معدنی و ویتامین­ها و مخمرها و آنزیم­ها و اسیدهای آلی است که همگی در یک مجموعه با ضدسم­ها و میکروب کش­ها، با تمام عوامل ایجاد کننده­ ی التهابات جراحتی و چشمی همکاری کرده، موجب درمان ناراحتی­های التهابی چشمی می­شود. عسل طبیعی را می­توان مانند روغن برای درمان التهابات چشمی، اطراف پلک چشم مالیده و از ان بهره­های درمانی یافت.
هم­چنین عسل طبیعی بدون موم را می­توان در التهابات قرینه، زخم­ها، جراحت­ها و تراخم به کار برد.
ابوعلی سینا مصرف عسل را همراه با آب پیاز، شبدر و ریشه­ ی مرغ(بیدگاه) برای درمان بیماری­های چشم توصیه می­کند.
همچنین او می­گوید عسل دید چشم را زیاد می­کند. مصرف عسل در درمان بیماری­های ناشی از کمبود ویتامین A و B و در مان شب­کوری(دالتونیسم) موثر است.
توجه: برای مداوای بیماری­های چشم باید از عسل استریل شده­ ای که از شانه­ ی عسل برداشت می­شود، استفاده کرد و این کار حتماً باید تحت نظر چشم پزشک انجام شود.
همچنین برای درمان بیماری­­ چشم­ یک هفته و در دو نوبت صبح و شب سرمه  عسلی روی چشم گذاشته و هم­چنین یک قاشق غذاخوری عسل ناشتا خورده شود. تحقیقات پزشکی نشان داده است که عسل برای درمان التهاب، پلک­ها و ملتحمه و قرینه مفید است. برای این کار، مرهمی از عسل صدردرصد خالص و طبیعی تهیه می­شود.
از این مرهم برای درمان زخم­های قرنیه دیر جوشند، می­توان استفاده کرد . این روش درمانی نتایج چشمگیر و جالبی به همراه داشته است.
هم­چنین عسل به عنوان دارویی برای موارد دیگر التهاب و زخم­های قرینه استفاده شده است. این روش با مالیدن عسل خالص(بدون افزودنی­ها) روی التهاب و زخم­ها نیز به کار رفته و نتیجه جالبی داشته است.
عسل را با آب صفرای پرنده­ای مانند کبوتر، ممزوج کرده و یک قطره در چشم بچکانید و این روش درمانی را تا یک هفته ادامه دهید.
عضویت در خبرنامه دریافت هفتگی اخبار
دنبال کنید