جمع­ آوری ژل رویال
جمع آوری ژل رویال
ارزش غذایی و درمانی ژل رویال، گسترش تولید آن را در ۴۰ سال اخیر توجیه می­کند. این ماده گران­قیمت مورد توجه برخی از زنبورداران قرار گرفته ولی تولید آن کار هر زنبورداری نیست. اکثر زنبورداران حاضر نیستند مقدار ژل رویال کمی که در کندوهایشان وجود دارد را بردارند زیرا ملکه و لاروهایشان شدیداً به آن نیازمند هستند. تولید ژل رویال یک کار اساسی بوده و توسط زنبورداران بسیار متخصص در آزمایشگاه­های واقعی که برای این کار تنظیم شده انجام می­گیرد.
کارگران موم­ساز، حفره­های شاهانه را در دو حالت می­سازند:
  • هنگامی که ملکه مرده باشد.
  • هنگامی که جمعیت کندو خیلی زیاد می­شود و ملکه خود را آماده می­سازد تا گروهی از زنبورهای کندو مهاجرت کند.
در ساعات پس از مرگ ملکه، یا پس از تصمیم­گیری برای جا به جایی، کارگران موم­ساز، حفره­ های شاهانه متعددی را با بزرگ­ کردن سلول­های تخم که نوزادان آنها دو روزه هستند، می­سازند. پس از آن، زنبورهای تغذیه کننده به تغذیه این لاروها با ژل رویال می­پردازند تا زمانی که روی سلول­های انتخاب شده سرپوش گذاشته می­شود. در بخش­های پیشین گفتیم که تنها یکی از این لاروها یک ملکه می­دهد زیرا همین یک لارو رقیبان خود را از بین خواهد برد.
تولید صنعتی ژل رویال از طریق یتیم کردن کندو با برداشتن ملکه است. سپس قابی را که حدود ۵۰ عدد سلول شاهانه از پیش تهیه شده برداشته و زنبوردار در هر یک از آنها یک لارو جوان و یک قطره ژل رویال گذاشته و آن را داخل کندو قرار می­دهند.
تغذیه کنندگان این سولو­ل­ها را پذیرفته و لاروها را به  صورتی پرورش می­دهند که گویی ملکه ­ی آینده در آن قرار دارد. آنها مقادیر زیادی ژل رویال در هریک از این سلول­ها می­ریزند.سه روزبعد، هنگامی که زنبوردار این قاب را برمی­دارد، حدوداً ۲۰۰ میلی­گرم ژل رویال در هریک سلول ان وجود دارد.
این روش پیوند دادن حفره­ های شاهانه از پیش تهیه شده در هر یک کندوی یتیم، تنها روش دارای بازده تجاری است. به محض جمع­ آوری ژل رویال در دمای پایین (کمتر از ۱۰درجه) نگهداری می­شود تا بتوان به خوبی آن را نگه داشت و عناصر فعال آن را حفظ کرد. به صورت خالص، این ماده را می­توان تا ۱۸ماه نگهداری کرد(برخلاف چیزی که معمولاً گفته می­شود) ولی به شرطی که در درمای بالای ۱۰درجه قرار نگیرد.
ژل رویال را نمی­توان به صورت خالص وارد بازار کرد زیرا حمل و نقل و نگهداری آن مشکلات زیادی ایجاد می­کند و زنجیره سرمایی آن نباید در هیچ جا متوقف شود.
برای تجاری کردن آن، زنبورداران ژل رویال به دست آمده را با عسلی سیال مخلوط  می­کنند ، عسل اقاقیا برای این کار مناسب است، ژل رویال را به این ترتیب، بدون هیچ­گونه اشکالی می­توان به مدت یک و سال نیم (۱۸ماه) نگاه داشت.
این عسل را می­توان به آسانی حمل ­و نقل و ذخیره کرده و در معرض فروش قرار داد .البته به شرطی که با قرار دادن آن در جعبه­ های مقوایی که ظرف شیشه­ ای را در آن می­گذارند، از تابش نور حفاظت شود.
در مغازه ­هایی که تولیدات طبیعی و بهداشتی می­فروشند، در اکثر اوقات می­توان ۳ گرم ژل رویال را که با ۱۲۵ گرم عسل مخلوط شده باشد تهیه کرد. این بهترین نوع مخلوط است که طرز مصرف آن را مطرح و توجیه علمی می­کند.
عضویت در خبرنامه دریافت هفتگی اخبار
دنبال کنید