وسایل جفتگیری زنبور عسلجفت­گیری زنبور عسل و وسایل آن
ملکه را پس از تولد باید هرچه زودتر به داخل یک جمعیت خیلی خیلی کوچک که خودمان آن را تشکیل داده­ ایم بفرستیم تا زنبورهای آن از ملکه تا زمان جفت­گیری و حتی مدت کوتاهی بعد از آن یعنی پس از گذاشتن اولین تخم­ها نگهداری کرده و به پرستاریش بپردازند.
برای تشکیل جمعیت­های کوچک از جعبه جفت­گیری استفاده می­شود که جعبه­ای است با یک قاب به اندازه تقریباً قاب معمولی.
دو سمت جعبه ­ی جفت­گیری با شیشه محدود می­شود. بالای قاب محفظه­ ای برای گذاشتن غذا(خمیر شیرین) و محفظه­ ای دیگر برای گذاشتن ملکه­ ای که در قفسه گذاشته شده وجود دارد. تمام جعبه خود داخل جعبه­ ی دیگری به نام جعبه­ ی محافظ قرار می­گیرد که در آن یک جعبه­ ی جفت­گیری دیگری هم می­توان گذاشت ولی همانطوری که قبلاً گفته شد سوراخ­های پروازشان نباید در یک سمت قرارگیرند بلکه آنها را معمولاً در ۲ سمت مخالف می­گذارند تا ملکه­ ها پس از پرواز جفت­گیری هنگام بازگشت اشتباه نکنند و از سوراخ پرواز ملکه­ ی همسایه به داخل جمعیت کوچک نروند و کشته نشوند. نوع دیگری از جعبه­ ی محافظ برای ۴ جعبه جفت­گیری وجود دارد.
معمولاً ملکه ­ها را در جعبه­ای محافظ به ایستگاه جفت­گیری حمل و جعبه­ های محافظ را در فاصله­ ای نسبتاً دور از یکدیگر قرار می­دهند.
تنها در این صورت است که تعداد تلفات کم خواهد شد. گذاشتن جعبه­های محافظ به فاصله­ ی کم باعث زیاد شدن تلفات ملکه­ ها می­گردد.
به قسمت بالای قاب جعبه­ ی جفت­گیری نواری از موم پرچ شده به عرض تقریبی ۳ سانتی­متر می­چسبانیم. حدود ۲۰۰ گرم خمیر شیرین داخل محفظه­ ی غذایی آن می­گذاریم . آنگاه تعدادی زنبورعسل جوان به داخل جعبه­ی جفت­گیری می­ریزیم. هرگاه بر حسب اتفاق پس بچه­ای داشته باشیم از آن می­توان به خوبی برای کار استفاده کرد( از پیش بچه نباید استفاده گردد) پس بچه را از غربال ویژه زنبورعسل عبور می­دهیم تا زنبورهای نر و ملکه را از کارگران جدا کنیم. حدود ۱۰۰ گرم از زنبورهای آن را در جعبه جفت­گیری و در محفظه ­ی بالای آن می­گذاریم. تمام آن­ها را رای ۲۴ تا ۴۸ ساعت به مکانی سر و تاریک مثل زیرزمین خانه می­بریم. یا آن که آنها را در یک اطاق معمول گذاشته و رویشان را با یک الی ۲ پتو می­پوشانیم یا در یک کارتن سربسته قرار می­دهیم تا نوری به آنها نرسد و زنبورهایشان در تاریکی مطلق دور یگدیگر جمع شوند.
هرگاه پس بچه نداشته باشیم باید به طور مصنوعی یک بچه با وزن نسبتاً کم تولید کنیم.(بهترین زنبورها برای این کار جمعیت پرستار است.)
به منظور حذف زنبورهای نر، از غربال ویژه­ ی زنبورعسل استفاده می­کنیم و به کم یک قیف تمام زنبورهای کندوی معمولی را بدون ملکه (مثلاً یک جمعیت پرستار) داخل کندوی خالی می­ریزیم. برای این که زنبورها پرواز نکرده و در هوا پخش نشوند به کمک اسپری  یا آب­پاش مقدار زیادی آب رویشان می­پاشیم، سپس آنها را در یک زیرزمین سرد می­بریم، در عصر یا شب زمانی که خشک شدند غربال می­کنیم یا مجبورشان می­کنیم که از پنجره ملکه بگذرند.
هرگاه تصمیم نداشته باشیم که آنها را به ایستگاه جفت­گیری بفرستیم و می­خواهیم در زنبورستان خودمان جفت­گیری دهیم در این حال غربال کردنشان هم لزومی ندارد ولی اگر خواسته باشیم آنها را روانه­ ی ایستگاه جفت­گیری کنیم باید حتماً غربال شوند تا زنبورهای نر از آنها جدا شده و به ایستگاه انتقال نیابند.
سعی باید در این باشد که به هر جعبه ­ی جفت­گیری حدود ۱۰۰ گرم زنبور داده شود این کار را بهتر است دو نفری انجام دهند بدین طریق که اولی شیشه­ ی یک سمت را باز می­کند و دومی به کمک کف­گیر از زنبورهایی که در کندوی جمعیت پرستار کاملاً آرام نشسته­ اند به داخل جعبه جفت­گیری می­ریزد. جعبه­ ی جفت­گیری به زیر زمین یا در محلی خنک انتقال داده می­شود. باید مواظب بود که پنجره فلزی زیر جعبه باز باشد و هوا به اندازه ­ی کافی وارد گردد. جعبه­ ها را به یکدیگر نباید تکیه داد تا از همه طرف هوا بتواند داخل جعبه­ ها برود و گرنه خیلی زود گرم شده، در اثر کمی هوا و گرما آنها تلف می­شوند.
بعدد از چند ساعت خواهیم دید که زنبورها زیر نوار مومی آویزان شده ­اند، عده­ای هم خودشان را به محفظه­ ی غذا رسانیده و مشغول خوردن می­باشند. این درست بهترین وقتی است که به آنها می­توان یک ملکه داد. برای این گار می­توان ملکه­ ی باکره را به سادگی از راه سوراخ پرواز به داخل جعبه­ ی جفت­گیری فرستاده ولی بهتر این است که آن را داخل قفسه­ ای که یک سمت آن با خمیر شیرین بسته شده داخل محفظه­ی ملکه گذاشت تا زنبورها پس از خوردن خمیر شیرین به وی دسترسی پیداکنند.
تهیه خمیر شیرین
خمیر شیرین را به چند طریق درست می­کنند:
  • تقریباً ۴ قسمت پودر شکر را با یک قسمت عسل داغ مخلوط ، آن را مثل خمیر با دست مرتب مشت کرده، فشار می­دهیم، آنقدر به این کار ادامه می­دهیم تا کاملاً به شکل خمیر درآید و دیگر به ظرفی که داخلش هست نچسبد، آنگاه آن را برداشته داخل ظرفی ذخیره می­کنیم بعد از مدتی میر کاملاً رسیده و دیگر نمی­چسبد. این موضوع خیلی مهم است. چه در صورت چسبیدن، زنبورها نمی­توانند رویش راه بروند. این خمیر را می­توان در تقطه­ای خشک سال­ها نگهداری کرد.
  • مقدار ۳ کیلو شکر، نیم لیتر آب و یک کیلو عسل را داخل ظرفی ریخته،روی آتش ملایم می­گذاریم، آنها را آنقدر روی آتش هم می­زنیم تا خوب مخلوط گردند. باید مواظب بود که شکر به ته ظرف نچسبد. محلول مزبور را آنقدر گرم می­کنیم و مرتب هم می­زنیم تا کف کند. ۷ تا ۱۰ دقیقه می­گذاریم کف بکند، آنگاه در حال هم زدن می­گذاریم سرد شود.
برای کنترل کیفیت خمیر شیرین باید:
الف-در دهان به هیچ­وجه نباید به صورت بلوری و مثل شن (ماسه)حس شود.
ب-بین انگشتان باید نرم باشد مثل پلاستیک نه سخت. حتی بعد از مدت زیاد هم نباید کاملاً سخت گردد.
هرگاه محصول سفت باشد باید مقداری آب یا عسل به آن اضافه کرد. ظرف را از روی آتش برداشته داخل آب سرد می­گذاریم و باز هم مرتب آن را هم می­زنیم. پس از سرد شدن خمیر کاملاً آماده شده را بیرون آورده، هنگام نیاز در خاتیار زنبورها قرار می­دهیم و یا در یک ظرف غیرقابل نفوذ هوا ذخیره می­کنیم.
  • مخلوطی از ۳ قسمت مخمر آبجو، ۴ قسمت آرد سویا، ۲ قسمت شیر خشک کم­ چربی و ۲ قسمت پودرشکر را پس از هم زدن و یکنواخت کردن در اختیار زنبورها قرار می­دهیم. زنبورها این مخلوط را با رغبت برداشته، به کندوهایشان حمل و داخل سلول­ها ذخیره می­کنند تا به موقع از آن استفاده کنند.
  • مخلوطی از ۲۰۰ گرم شیر خشک کم­ چربی، ۱ کیلو پودر شکر و ۲۵/۱ کیلو عسل نیمه­ گرم را پس از قوام آوردن داخل کندو و روی قاب­ها در اختیار جمعیت­ها قرار می­دهیم.
  • یک کیلو عسل را با یک لیتر آب گرم خوب مخلوط کرده و آن را روی ۵/۱۰ کیلو پورد شکر در ظرفی ریخته ۱۴ روز به حال خودش می­گذاریم . در این مدت پودر شکر، آب و عسل را کاملاً جذب کرده، به شکل خمیر در می­آید.
  • ۲۵۰ گرم عسل را با ۱۲۵ گرم آب مخلوط و آن را در ظرفی روی ۲۷۵۰ گرم پودر شکر می­ریزیم و سر ظرف را می­بندیم. ۳ روز بعد مجموعه را به هر فشار داده به صورت خمیر در می­آورند.
زنبوردار باید طرز ساختن خمیرشیرین را حتماً بداند و برای دادن به ملکه، جفت­گیری (جعبه­ ی جفت­گیری)، نجات جمعیت­ها را از گرسنگی در زمستان  یا تقویت و تحریک آنها در بهمن و اسفند از آن استفاده کند.
عضویت در خبرنامه دریافت هفتگی اخبار
دنبال کنید