تولید عسل با رنگ، طعم و خواص متفاوت
تولید عسل با رنگ، طعم و خواص متفاوت
با اضافه کردن بعضی از داروها، کنستانتره ­ی ویتامین­های مختلف یا مینرال­ها (مواد معدنی).
شیره و عصاره­ ی انواع میوه­ ها و سبزی­ ها به شربت مورد تغذیه زنبورعسل، می­توان ضمن تولید عسل با خواص، طعم و رنگ متفاوت به سلامتی و رشد زنبورها کمک کرد. زنبورها ابتدا نیازهای بدنی خود را از این مواد تامین و سپس مازاد آن­ها را به عسل تبدیل می­کنند.
روش­های مختلفی که می­توان به عسل با خواص مختلف دست یافت، عبارتند از:
۱-عسل­های محتوای دارو
چنان­چه شربت شکر را با داروی خاصی مخلوط کنند و در اختیار زنبورعسل قرار دهید، عسلی با خواص دارویی مورد نظر تولید خواهد شد.
برخی از مواد دارویی مزه­ ی نامطلوبی برای زنبورعسل دارند که باید این مواد را به تدریج به شربت اضافه کنید تا ذائقه­ ی زنبور به آن­ها عادت کند.
۲-عسل­های غنی شده با ویتامین­ها و مینرال­ها
برای تهیه­ ی این نوع عسل، باید کنستانتره و ویتامین­های مختلف یا مینرال­ها (نمک­های معدنی) به شربت زنبور اضافه شود. عسل حاصل از این شربت علاوه بر این که خاصیت عسل معمولی دارد از لحاظ ویتامین­ها و مینرال­های افزوده شده نیز غنی خواهد بود.
این گونه عسل­ها برای تقویت افراد ضعیف و نیز کسانی که دچار کمبود ویتامین ویا مینرال خاصی هستند، بسیار مفید است.
۳-عسل­هایی با طعم میوه­ ها و سبزی­ ها
با مخلوط کردن آب یا کنستانتره انواع میوه­ ها و سبزی­ ها به شربت زنبور، عسلی با طعم و رنگ آن میوه یا سبزی خواهیم داشت. به طور مثال، با افزودن آب توت­فرنگی به شربت عسل تولید شده به رنگ قرمز و با طعم توت­فرنگی خواهد بود.
۴-عسلی با عطر گل یا گیاه خاص
برای تولید این نوع عسل باید گلبرگ­های گل یا گیاه مورد نظر را از شب قبل در شربت زنبور بریزیم که شربت تا حدی عطر آن گل یا گیاه را بگیرد. به طور مثال، با خیساندن گلبرگ­های محمدی در شربت، عسل تولیدی عطر گل محمدی را خواهد داشت.
۵-عسلی سفید با طعم شیر
اگر شیر گاو یا گوسفند را با شکر مخلوط و زنبورهای عسل را با آن تغذیه کنیم، عسل تولید شده علاوه بر رنگ سفید، طعم شیر را نیز خواهد داشت.
عضویت در خبرنامه دریافت هفتگی اخبار
دنبال کنید