انواع عسل طبیعی
انواع عسل طبیعی
عسل اقاقیا
عسل اقاقیا
رنگ:به رنگ عنبر
بو: ضعیف
طعم: خیلی ملایم
شکل ظاهری: سیال
کاربردهای آن: به خاطر ملایم بودنش عسلی است که بر بقیه ترجیح داده می­شود و خصوصاً برای کودکان بهتر از بقیه است. از آن برای شیرین کردن غذای نوزادان بعد از چهار ماهگی نیز استفاده می­شود. این نوع عسل را از بقیه می­توان برای افرادی که به دیابت ضعیفی مبتلا هستند به مقدار کم مورد مصرف قرار داد زیرا از نظر فروکتوز غنی است. ولی به هر حال، این­گونه افراد نباید در مصرف آن زیاده ­روی کنند. همچنین مقوی حافظه، نشاط­ آور، ضدصفرا، ملین، خواب­ آور، ضدکم­خونی، ضدعفونت زنانه، مفید برای رشد کودکان است.
عسل اوبپین
رنگ: کمی زرد
بو: معطر
طعم: ملایم و خوشایند
شکل ظاهری: دارای دانه­ های بسیار ریز
کاربردهای آن: در رابطه با فشار خون بالا و آرتریواسکلروز توصیه می­شود. این عسل برای افرادی که مبتلا به ناراحتی­های قلبی هستند و در صورت وجود اسپاسم، تپش قلب و آنژِن صدری مورد استفاده قرار می­گیرد.
این عسل که ضد اسپاسم است، برای افراد مضطرب و عصبی سودمند است و در صورت داشتن سرگیجه و همهمه و گوش­ها نیز استفاده از آن مفید می­باشد و سرانجام، بی­خوابی را نیز کاهش می­دهد.
عسل خلنگ:
رنگ: قهوه­ای متمایل به قرمز، تیره
بو: شدید
طعم: مخصوص
شکل ظاهری: نیمه سیال و شدیداً چسبنده
کاربردهای آن: بهترین ضدعفونی کننده ادراری است که در صورت وجود ورم مثانه و پروستات مورد استفاده قرار می­گیرد. این عسل به خاطر مدر بودنش برای افراد مبتلا به روماتیسم نیز مفید است. عسل خلنگ هم­چنین علیه عفونت­های روده­ ای نیز مصرف می­شود.
عسل بلوط: رنگ: قهوه­ای تیره
عسل بلوط
بو: شدید و گس
طعم: طعم خاصی که کمی ریشه­ ی تلخی دارد.
شکل ظاهری: غلیظ و گاهی اوقات چسبنده
کاربردهای آن: در تمام مواردی که گردش خون به شکل بدی انجام می­گیرد توصیه می­شود. هم­چنین عسل خوبی برای افراد کم­خون، خسته و ضعیف و کسانی که می­خواهند وزن­شان افزایش پیدا کند می­باشد.
عسل کولزا:
عسل کولزا
رنگ: پرتقالی روشن
بو: ندارد
طعم: ضعیف
شکل ظاهری: دارای دانه­ های متوسط
کاربردهای آن: عسلی است که سر میز غذا مورد استفاده قرار می­گیرد و در صنایع غذایی از آن برای تولید عسل همراه با مخمر استفاده می­شود.
عسل اکالیپتوس
رنگ: زرد
بو: معطر به خاطر گیاه اکالیپتوس
شکل ظاهری: خمیری شکل با دانه­ های ریز
کاربردهای آن: ضدعفونی کننده ریه، دستگاه ادراری و روده می­باشد و در تمام ناراحتی­های مجاری تنفسی توصیه می­شود (به خصوص در رابطه با برونشیت)سرفه را تسکین داده و علیه التهاب مثانه و کولی باسیلوز به کار می­رود. می­توان آن را به کودکانی که به انگل مبتلا هستند نیز داد زیر ضد انگل می­باشد.
عسل اسطوخودوسعسل اسطوخودوس
رنگ: رنگی ضعیف و روشن دارد
بو: خوشایند و معطر
طعم: ضعیف
شکل ظاهری: مانند روغن
کاربردهای آن: عسل اسطوخودوس را به طور سنتی در مصارف خارجی بر سایر عسل­ها ترجیح می­دهند. آن را در موارد سوختگی، نیش حشرات و زخم­های عفونی به کار می­برند. این عسل ضد باکتری و ضدعفونی کننده بوده و از آن در تمام موارد بیماری­های عفونی بالاخص ناراحتی­های ریوی می­توان استفاده کرد. این عسل هم­چنین میگرن­ها را آرام کرده و به افراد مبتلا به بی­خوابی توصیه می­شود و سرانجام، عسلی مدر و ضد انگل می­باشد.
عسل مرکبات:
عسل مرکبات
رنگ: زرد کم­رنگ
بو: ضعیف
طعم: خوشایند
شکل ظاهری: خمیری
کاربردهای آن: این عسل ضد اسپاسم و آرام بخش بوده و رابطه با افراد عصبی، مضطرب  و در رابطه با میگرن­ها، بی­خوابی و تپش قلب به کار می­رود، مقوی حافظه، انرژی­زا، مقوی معده و بادشکن، ضدسم، ضد تهوع، نرم­کننده ­سینه، ضدسرماخوردگی، کاهش ­دهنده­ ی ورم­های بدن، ضدعفونی کننده، اشتهاآور، ضدصفرا، مسکن درد، ضد سکسه،ضدکرم روده، ضدسرطان معده،ضدباکتری و قارچ
عسل اکلیل کوهی
رنگ: تقریباً سفید
بو: خوشایند و لطیف
طعم: ضعیف
شکل ظاهری: دارای دانه ­های تقریباً آشکار
کاربردهای آن: این عسل برای افرادی که نارحتی کبدی دارند بسیار مناسب بوده و در رابطه با نارسایی کبدی، سنگ­های صفراوی و سیروز کبدی به کار می­رود. هم­چنین بدن را به صورت عمومی قویاً تحریک کرده وبه افرادی که خسته، دچار حالت عمومی نامساعد، ضعیف و دارای کار و فعالیت فکری شدید هستند توصیه می­شود و سرانجام، این عسل برای معده و روده بسیار سودمند است و از نفخ شکم، تخمیر و کولیت­ها جلوگیری می­کند.
عسل اسپرس
عسل طبیعی
رنگ: سفید
بو: ندارد
طعم: کمی مشخص
شکل ظاهری: خیلی ظریف، حالت خامه­ ای دارد.
کاربردهای آن: عسلی است که معمولاً سرمیز غذا از آن استفاده می­شود. می­تواند در تمام موارد جایگزین شکر شود زیرا از نظر طعم خنثی بوده و در موارد غذایی که با آن مخلوط می­شوند، تغییر مزه ایجاد نمی­کند.
عسل صنوبر
عسل صنوبر
رنگ: قهوه ­ای تیره با انعکاس سبز تیره
بو: شدیداٌ معطر
طعم: عالی و گوارا
شکل ظاهری: سیال
کاربردهای آن:ضدعفونی کننده عالی ریه و مجموعه­ ی دستگاه تنفسی است و در رابطه با برونشیت­ها، ورم نای وروم حنجره مورد استفاده قرار می­گیرد. در صورت ابتلا به گریپ، زکام، ورم حفره بینی و البته آسم نیز سودمند است. به طور کلی روی تمام عفونت­ها تأثیر می­گذارد.
عسل گندم سیاه
عسل گندم سیاه
رنگ: قهوه­ ای تیره
بو: مخصوص
طعم: عجیب و تاحدودی غیر عادی
شکل ظاهری: غلیظ
کاربردهای آن: این عسل برای کودکانی که در حال رشد هستند و در تمام مواردی که کمبود موارد معدنی وجود دارد مثلاً پس از وضع حمل، شیردادن نوزاد یا پس از شکستگی توصیه می­شود.
عسل آویشن
عسل آویشن
رنگ: زرد کم­رنگ
بو: معطر
طعم: خوشایند
شکل ظاهری: خمیری شکل
کاربردهای آن: (مثل عسل پونه)، این عسل را نیز در تمام بیماری­های عفونی و هم­چنین برای نیرو دادن به شخص مورد استفاده قرار می­دهند. در رابطه با زخم­های معده نیز توصیه می­شود و ضد سرفه هم می­باشد.مقوی مغز و اعصاب، انرژی­زا، مقوی حافظه ، مفید برای عدت ماهانه­ی دردناک، برای تسکین دردهای شکمی وروده و برای سرفه و گلودرد و برای دیابت بی­مزه، رفع عفونت­های عمومی بدن و نیز برای پانسمان زخم­های بستر نافع هستند.
عسل زیزفون
رنگ: زرد کمرنگ
بو: معطر
طعم: خوشایند
شکل ظاهری: خمیری
کاربردهای آن: ضد اسپاسم بوده و بر مجموعه­ ی سیستم اعصاب به عنوان آرام­بخش تأثیر می­گذارد. بی­خوابی را تسکین داده و می­توان از آن برای شیرین کردن جوشانده­ هایی که در شب مصرف می­شوند استفاده کرد.
عسل زیزفون
عسل زیزفون
رنگ: قهوه­ای تیره
بو: معطر به دلیل وجود تیمول
طعم: بسیار قوی
شکل ظاهری : غلیظ
کاربردهای آن: یک ضدعفونی کننده قوی است که معمولاً در تمام بیماری عفونی به کار می­رود. به طور کلی دارای ریشه ­ی ریوی بوده یا مربوط بیماری­هایی با دستگاه ادراری یا روده­ ای باشد. هم­چنین به عنوان محرکی علیه خستگی نیز به کار می­رود. در رابطه با سرفه نیز توصیه می­شود و با نفخ گوارشی مبارزه می­کند. ضدانگل بسیار خوبی نیز می­باشد.
عسل شبدر
عسل شبدر
رنگ: سفید
بو: خوشایند و لطیف
طعم: ضعیف
شکل ظاهری: دانه­های بسیار ریز
کاربردهای آن: از خواص دیناموژنتیک برخوردار است. عسل مناسب برای ورزشکاران و تمام افرادی که باید فعالیت­های طولانی انجام دهند و اشخاص ضعیف و افرادی که مقاومت بدن­شان کم است.
عسل بابونه
عسل بابونه
برای التهاب مغز، احقاق ریوی، انواع ورم­ها، کاهش تب، میگرن، سردرد، آرتروز، کاهش حساسیت، ضد درد، کاهش پسوریازیس، اسپوندلیت آنکلوزان، دردهای دوران پریود، ناراحتی­های زنانه و یائسگی، آلرژی­ها، فشار خون، دردهای استخوانی، آرام­بخش
برطرف کننده سرگیجه، سوء هاضمه، ضد اسپاسم، ناراحتی کبد، ناراحتی­های روده، درد و ورم مثانه، ورم طحال، معده درد، بی­خوابی، ناراحتی­های ریه، دفع کرم کدو در کودکان ، سرماخوردگی ، رماتیسم، غلظت خون، نفخ معده، ضدعفونی دهان و دندان، شستشو و پانسمان زخم­ها، تقویت سیستم ایمنی بدن، تقویت مغز و حافظه، ترشح شیر در خانم­های شیرده، ورم پروستات، زخم­های دهان و کولیت سودمند است.
عسل آفتاب­گردان
مقوی، انرژی­زا و تقویت کننده حافظه، مدرّ و نرم­کننده سینه، برای ناراحتی­های برونش­ها، ناراحتی­ های حنجره، صاف کردن صدا، ناراحتی­های ریوی، برای تسکین سرفه و سرماخوردگی و برای خنثی کردن سم مفید است.
عسل جعفری
مقوی، انرژی­زا وخواب­آور، تقویت کننده مغز و حافظه، اخلاط لزج را قطع می­کند، کاهش دهنده نفخ، مفید برای گرفتگی عروق، قاعده ­آور، اشتهاآور، موثر برای ناراحتی­های کبدی و طحال، برای دیابت بی­مزه و برای ناراحتی­های روده مفید است.
عسل گون
مقوی مغز و اعصاب و انرژی­زا و تقویت ­کننده حافظه، برای کم­خونی مفید است، خواب­ آور، تقویت کننده معده؛ ملیّن، سودمند برای زخم­های چشم و دردهای چشم، ورم ملتحمه­ ی چشم، مفید برای گرفتگی صدا، تقویت روده، درد کلیه، مثانه، مجاری ادراری.
عسل سیاه دانه
مقوی مغز و اعصاب و تقویت کننده حافظه و خواب­ آور، برای ازدیاد شیر، مفید برای همه ­ی بیماری­ها، بادشکم، قاعده­ آور، سردرد، رماتیسم، مفید برای ضعف بدن، رفع مسمومیت­ های خون، کبد، تهوع ، شکم درد، یبوست، تقویت زنان زائو، برطرف کننده رطوبت­های موجود در بدن، اعتدال بخشیدن به اخلاط بدن، اخلاط غلیظ را رقیق می­کند، مفید برای دیابت بی­مزه، مفید برای انواع قولنج، ناراحتی­های تنفسی، درخشان کردن رنگ چهره، مفید برای سنگ کلیه؛ مثانه و سیستم اورولوژی و دردهای رحمی.
عسل کنار
مقوی و انرژی­زا بوده وفعال کننده حافظه و رشد کودکان، مسهل صفرا، حرارت بدن را فرو می­نشاند، موثر و بازکننده گرفتگی­هاست، کرم معده و روده را از بین می­برد، مفید برای گرم­ مزاجان،برای زخم معده . تب نافع است، برای آبله و سرخچه و عطش و برای سستی اعضا، تقویت مو، جلوگیری از ریزش مو، تقویت اعصاب و تحلیل ورم­های گرم موثر و سودمند است.
عسل گشنیز
معطر، مقوی،مفرّح، اشتهاآور، مقوی معده، رفه سوء هاضمه، بادشکن، نرم کننده سینه، تب­بر، مفید برای بیماری­های عفونی مانند سرخک و آبله ، برای سرفه و سرماخوردگی، مسکن و آرام­بخش، دفع سموم بدن، مفید برای زکام و اسپاسم ماهیچه ­ای، شیرافزا، مفید برای تب­های رماتیسمی، مفید برای آفت دهان، تقویت لثه، تنگی تنفس، مسکن صفرا، ضدسرطان، مقوی قلب و مغز، تقویت اسپرم ؛ ناراحتی روده و حافظه می­باشد.
عسل یونچه
این عسل بسیار خوش­ عطر و طعم می­باشد. مقوی مغز و اعصاب بوده و حافظه را تقویت می­کند، بیشترین مقدار ویتامین K,A را دراد و برای افرادی که خون دماغ می­شوند بسیار نافع است. ملین و خون­ساز است، بند آورنده خونریزی است. تحلیل برنده ورم­های بدن و مفید برای اختلالات عادت ماهیانه خانم­ها، برای افرادی که دچار لرزش­های اندام(پارکینسون) شده ­اند مفید است. نشاط آور بوده و به انسان آرامش می­دهد.
عسل گل­های مختلف
غالباً در بازار عسل­هایی یافت می­شوند که از گل­های مشخصی نیستند و تجزیه کرده گل ان­ها، گرده گل غالبی را نسبت به بقیه مشخص نمی­سازد بلکه دارای گرده ­های بسیار متنوعی هستند که نشان دهنده تولید این عسل­های از گل­های مختلف است.
این عسل­ها بیش از بقیه رایج بوده و در واقع، اکثر زنبورداران این نوع عسل را تولید می­کنند. این عسل­ها را می­توان به دو گروه تقسیم­ بندی کرد.
عسل گل­های دشت: این عسل­ها در حوالی ماه­های اردیبهشت و خرداد جمع­ آوری می­شوند. رنگ آن­ها روشن بوده و عمدتاً از شبدر، اسپرس، یونجه و کولزا به دست می­ آیند. عطر و طعم ان­ها ملایم و ضعیف بوده و حتی گاهی فاقد عطر و بو است. این عسل­ها بیشتر مصارف معمولی دارند تا این­که بتوان از نظر درمانی از آن­ها استفاده کرد.
عسل گل­های کوهستانی: این عسل­ها که مدتی بعد به دست می­ آید، تیره رنگ، قهوه ­ای، شدیداَ معطر و دارای طعم خاصی هستند. استفاده درمانی ­آن­ها مشخص است. این عسل­ها را در رابطه با درمان بیماری­های ریوی، عفونت­های روده­ای و ادراری به کار می­برند. مسلماً این عسل­ها طبیعی­تر از عسل­های دشت هستند زیرا گل­ها در کوهستان دچار آلودگی کمتری می­شوند. این عسل­ها به خاطر این که انواع بیشتری از گل­ها در ارتفاعات وجود داشته و این گل­ها از تهاجمات انسان­ها(صنایع، شهرسازی، تحولات روش­های کشاروزی و…) بهتر حفاظت می­شوند و غنی­ تر هستند.
عسل­های همراه با موم
گاهی­ اوقات، مومی را که محتوی عسل است می­جوند که خود این موم کمی گرده گل و بره موم دارد. جویدن عسل­های همراه با موم برای مبارزه با ناراحتی­های مجاری تنفسی فوقانی و بالاخص زکام مورد استفاده قرار می­گیرد. در رابطه با سینوزیت مزمن نیز از قدیم از عسل همراه با موم استفاده می­شده است.
کاربرد انواع عسل­های کمیاب ­تر
عسل تمشک سیاه: سرفه، گلودرد
عسل مرزنجوش: حالت عصبی، بی­خوابی و تحرک پذیری
عسل مریم گلی: جریان بدخون
عسل بادرنجبویه: گوارش کند و مشکل
عسل نعنا: خستگی ، سوئء هاضمه
عسل سوسن­بر: ضعف، خستگی مفرط
عسل آفتاب گردان: کلسترول
عسل گل قاصد: نارسایی کبدی
عسل تمشک: گلودرد، برونشیت
عضویت در خبرنامه دریافت هفتگی اخبار
دنبال کنید